Postawa jednego z mieszkańców Bań Mazurskich stanowi wzór do naśladowania dla każdego z nas. Dzięki jego reakcji nie doszło do tragedii.

W poniedziałek około godziny 19 oficer dyżurny gołdapskiej komendy został powiadomiony o tym, że na jednej z ulic w Baniach Mazurskich znajduje się mężczyzna, który prawdopodobnie potrzebuje pomocy. Świadek zwrócił na niego uwagę, ponieważ był skąpo ubrany, nieadekwatnie do obecnej pory roku. Mężczyzna miał na sobie klapki, krótkie spodenki i podkoszulkę. Zgłaszający dodał, że wygląda on na wyraźnie zagubionego. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Funkcjonariusze potwierdzili to zgłoszenie. Mundurowi znaleźli mężczyznę, który nie wiedział gdzie obecnie przebywa i trudno było nawiązać z nim logiczny kontakt. Zebrane informacje pozwoliły stwierdzić, iż choruje on i powinien przyjąć odpowiednie leki. Mundurowi na miejsce wezwali załogę ratownictwa medycznego, która udzieliła mężczyźnie niezbędnej pomocy medycznej. Ta sytuacja mogłaby mieć tragiczny finał, jednak godna naśladowania i szybka reakcja świadka prawdopodobnie uratowała mężczyźnie życie.

Po raz kolejny apelujemy o czujność i odpowiednią reakcję w przypadku, gdy zauważymy osobę nietrzeźwą, bezdomną czy nieporadną życiowo. Nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, kto znajduje się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.