Szybka i zdecydowana reakcja gołdapskich policjantów przyczyniła się do uratowania życie mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie.

5 listopada około godziny 15 dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kobiety, która rozpaczliwie wołała o pomoc. Zgłaszająca poinformowała, że jej partner zagroził, że odbierze sobie życie. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze ruchu drogowego. Podczas sprawdzenia terenu posesji odnaleźli mężczyznę na poddaszu i udaremnili jego zamiary. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów oraz profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy nie doszło do tragedii.

Potrzebujesz pomocy?

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np. leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.
Zadzwoń pod numer 22-484-88-01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.