Kontaktuje się z tobą przedstawiciel banku i informuje, że ktoś próbuje zaciągnąć na Ciebie kredyt. Namawia cię na wykonanie szybkich przelewów blik, aby zabezpieczyć konto przed oszustami. Warunek jest taki, że musisz działać natychmiast. Uważaj! To oszustwo!

Policjanci nieustannie ostrzegają o metodach działań oszustów i przekazują na co zwracać uwagę, aby zapobiec utraty swoich oszczędności. Przestępcy modyfikują scenariusze działań, dostosowują je do wieku swojej ofiary. Jeszcze do niedawna znaczną część pokrzywdzonych stanowiły osoby starsze. W ostatnim czasie coraz częściej ofiarami stają się osoby młodsze. Jedną z nich jest 42-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego, który w wyniku działania przestępców stracił blisko 8 tysięcy złotych.

Do gołdapskiej jednostki zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że telefonicznie skontaktował się z nim pracownik banku. W trakcie rozmowy konsultant zapytał go, czy stara się o kredyt gotówkowy. W chwili, gdy mężczyzna zaprzeczył, rzekomy pracownik banku przekazał, że taki wniosek wpłynął do banku, więc prawdopodobnie padł on ofiarą oszustwa. Konsultant miał na to doskonałe rozwiązanie. Zaproponował pomoc w cofnięciu złożonego wniosku i aktualizacji dodatkowych zabezpieczeń konta. Podczas rozmowy telefonicznej podawał dokładne instrukcje działania, a nieświadomy gołdapianin przekonany o tym, że musi działać natychmiast, pod wpływem emocji i presji czasu wykonywał polecenia konsultanta podając mu kody blik. Po zakończonej rozmowie mężczyzna zorientował się, że z jego konta zostały wypłacone pieniądze o łącznej wartości blisko 8 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania danych do logowania, jak i nie polecają zainstalowania aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.