Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił, że został oszukany podczas sprzedaży butów za pośrednictwem portalu sprzedażowego. Stracił kilka tysięcy złotych.

To już kolejny apel i prewencyjne policyjne przypomnienie: nie klikajmy w nieznane linki! Pamiętajmy, że nawet podczas sprzedaży w sieci możemy stać się ofiarą oszustwa. Przestępcy wysyłają sprzedawcom specjalnie przygotowane linki, które mają potwierdzić sprzedaż wystawionej rzeczy. W rzeczywistości są one przekierowaniem do fałszywych stron bankowości. Logując się na fałszywych stronach tracimy dostęp do konta. Poświęćmy kilka sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować. Może to uratować nas przed utratą pieniędzy. Zachowajmy rozwagę podczas korzystania z portali sprzedażowych.

Wczoraj jeden z mieszkańców powiatu gołdapskiego został kolejną ofiarą oszustów. Po wystawieniu oferty sprzedaży obuwia w znanej aplikacji otrzymał wiadomość o ich zakupie. W niedługim czasie otrzymał prywatną wiadomość od rzekomego kontrahenta, który poprosił o weryfikację zamówienia. Oszust wysłał link, przez który należało zalogować się do swojej bankowości internetowej, aby potwierdzić zamówienie. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku mężczyzna wprowadził swoje dane. W rezultacie stracił znaczną sumę pieniędzy.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.