Kolejne niebezpieczne "pamiątki" z okresu II wojny światowej znalezione zostały na terenie powiatu gołdapskiego.

2 października po godzinie 11 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi otrzymał zgłoszenie dotyczące ujawnienia niewybuchu podczas prac polowych w pobliżu Gołdapi. Na miejsce natychmiast wysłano policjanta przeszkolonego z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusz potwierdził, że we wskazanym miejscu znajduje się pocisk lotniczy z okresu II wojny światowej. Patrol policji dokonał zabezpieczenia miejsca celem niedopuszczenia osób postronnych do momentu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Giżycku i podjęcia przez nich pocisku.

4 października 51-letni mieszkaniec Jabramowa poinformował policję o znalezieniu na brzegu zbiornika wodnego dwóch przedmiotów przypominających pociski. Również i w tym przypadku funkcjonariusz rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że opadająca woda odkryła dwa pociski moździerzowe. W celu niedopuszczenia osób postronnych policjanci zabezpieczyli niebezpieczny rejon do czasu przekazania znaleziska saperom z Giżycka.

Policja apeluje, aby pod żadnym pozorem samodzielnie nie przenosić tego typu znalezisk, jak również nie używać wobec niego jakichkolwiek narzędzi. Należy o znalezisku jak najszybciej powiadomić dyżurnego policji, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Odpowiednio przeszkolony funkcjonariusz potwierdzi czy mamy do czynienia z niewybuchem, a jeśli tak to zabezpieczy miejsce zdarzenia i zawiadomi o tym patrol saperski.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.