We wtorek gołdapscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Na to, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu, wskazywał sposób jego jazdy.

Wczoraj o godzinie 19 funkcjonariusze kryminalni z gołdapskiej komendy policji pełnili służbę na terenie miasta. Podczas przejazdu ulicą Wojska Polskiego zauważyli jadącego przed nimi osobowego nissana. Pojazd zwrócił szczególną uwagę, ponieważ bez powodu zjeżdżał od prawej do lewej strony pasa jezdni. Sposób jazdy kierowcy sugerował, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze postanowili skontrolować prowadzącego to auto. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 59-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd przekazano osobie przez niego wskazanej.

Teraz mężczyzna usłyszy zarzut przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym za ten czyn grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.