Gołdapscy policjanci zatrzymali kolejnych kierujących z promilami. Niechlubnym rekordzistą był rowerzysta, który zdecydował się na podróż jednośladem mając ponad 3 promile w wydychanym powietrzu.

W poniedziałek kilkadziesiąt minut po północy na ulicy Warszawskiej w Gołdapi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Podczas rozmowy z 38-letnim kierującym wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu u mężczyzny. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w niedługim czasie odpowie przed sądem.

Dziś tuż przed godziną 12 w Baniach Mazurskich policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na rowerzystę, który jechał całą szerokością drogi. Mundurowi postanowili skontrolować jego stan trzeźwości. W trakcie badania okazało się, że nieodpowiedzialny 45-latek zdecydował się na jazdę mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz wobec mężczyzny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym za to wykroczenie grozi mu grzywna w wysokości 2500zł.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.