Przed kradzieżami z wiejskich nieruchomości przestrzega jedna z mieszkanek gminy Gołdap. Sama padła ofiara złodziei w ubiegłym tygodniu.

Na redakcyjny numer zadzwoniła we środę mieszkanka Kalniszek. Powiedziała, że w ubiegłym tygodniu padła ofiarą złodziei. Skradziono jej z podwórka namiot warzywny i inne drobne rzeczy jak odstraszacze kretów czy drobny złom. Kobieta mieszka na uboczu, ma zamontowaną na domu kamerę. To dzięki niej wie, z najpierw na jej posesję podjechał ktoś motocyklem, rozejrzał się i odjechał, a po niedługim czasie pojawił się biały dostawczy mercedes z paką. To na niego zostały zapakowane fanty.

Mieszkanka Kalniszek rozmawiając z sąsiadami i mieszkańcami pobliskich wsi ustaliła, że do drobnych kradzieży z posesji dochodziło w ostatnim okresie też i u innych osób. Dlatego też zdecydowała się na kontakt z goldap.info. Za naszym pośrednictwem przestrzega wszystkich przed złodziejami, którzy dokonują kradzieży z wiejskich nieruchomości. Poruszać się oni mają wspomnianym białym mercedesem z paką oraz motocyklem.

Kobieta złożyła zawiadomienie o dokonanej u niej kradzieży na policję. Dodatkowo we własnym zakresie rozwiesiła w swojej okolicy kartki z przestrogą dla innych i apelem o baczniejsze pilnowanie swoich nieruchomości.