Policja w Gołdapi przestrzega przed osobą, która dzwoni na numery stacjonarne mieszkańców naszego powiatu i podając się za lokalnego funkcjonariusza próbuje wyłudzać dane osobowe.

Oficer dyżurny gołdapskiej policji otrzymał dziś kilka zgłoszeń od mieszkańców powiatu gołdapskiego o połączeniach telefonicznych wykonywanych rzekomo przez lokalnego funkcjonariusza policji. Mężczyzna dzwonił na numery stacjonarne, przedstawiał się z wymyślonego imienia i nazwiska, podawał numer, który miał być jego numerem służbowym. W trakcie rozmów próbował wyciągać od rozmówców ich dane osobowe, w tym imię i nazwisko, adres oraz numer PESEL. U osób, które mają dostępną identyfikację numeru dzwoniącego, pojawiał się zagraniczny numer.

TO JEST OSZUSTWO! Policjanci nie wykonują takich połączeń, nie proszą lub nie żądają podawania danych osobowych.

Gołdapska policja apeluje o zachowanie czujności oraz poinformowanie dyżurnego policji (tel. 47-735-74-00), jeśli ktoś miał tego typu rozmowę. Prosi też przekazanie ostrzeżenia osobom starszym (rodzicom, dziadkom), którzy mogą być szczególnie narażeni na tę próbę wyłudzania danych osobowych.

Przy okazji rozmowy z rodzicami lub dziadkami warto też im przypomnieć i ostrzec o metodach kradzieży „na wnuczka”. One nadal są „używane” przez przestępców.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.