W miniony piątek dwie mieszkanki powiatu gołdapskiego stały się ofiarami oszustw internetowych. Straciły łącznie kilkanaście tysięcy złotych.

Ostrożność, a także wysoka czujność to kluczowe elementy bezpieczeństwa w sieci. Kupując lub sprzedając produkty w internecie musimy zachować szczególną rozwagę.

18 sierpnia jedna z mieszkanek powiatu gołdapskiego padła ofiarą oszusta. Pokrzywdzona zaoferowała sprzedaż kilku książek na jednym z portali aukcyjnych. W niedługim czasie odezwał się do niej rzekomy kontrahent, który poprosił o weryfikację zamówienia. Na adres mailowy sprzedającej wysłał link, przez który należało zalogować się do swojej bankowości internetowej. W rezultacie z jej konta zostały wykonane zdalnie trzy przelewy na różne rachunki o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych.

Tego samego dnia ofiarą oszustwa padła też gołdapianka. Kobieta otrzymała wiadomość tekstową za pośrednictwem znanej aplikacji do komunikacji. Z obcego numeru telefonu sprawca podszywał się pod bliskiego członka rodziny prosząc o pomoc finansową. Pokrzywdzona będąc przekonana, że pomaga osobie najbliższej, przekazała na wskazane konto kilka tysięcy złotych. Po kilku godzinach kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.
Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności!

Przestrzegamy przed klikaniem w nieznane linki. Zanim komukolwiek przekażemy pieniądze bądź wykonamy przelew skontaktujmy się telefonicznie z tą osobą, zweryfikujmy tę informację i upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.