W weekend zostało zatrzymanych dwóch pijanych kierowców. W jednym przypadku zrobili to policjanci, w drugim było to obywatelskie zatrzymanie.

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 9 podczas patrolu w Baniach Mazurskich uwagę funkcjonariuszy zwrócił bardzo niepewny tor jazdy busa. Mundurowi postanowili skontrolować stan trzeźwości kierowcy. W trakcie badania okazało się, że nieodpowiedzialny 55-latek zdecydował się na jazdę mając blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Tego samego dnia kilka minut przed godziną 20 zgłaszający poinformował oficera dyżurnego gołdapskiej komendy o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego motorowerem w jednej z miejscowości na terenie gminy Dubeninki. Zabrał mu kluczyki od pojazdu i uniemożliwił dalszą podróż. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości mężczyzny, które wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. 47-latek trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzut przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym za ten czyn grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Dzięki takiej odważnej postawie obywatelskiej zgłaszającego nie doszło do tragedii na drodze.

✍️ KPP w Gołdapi