Gołdapscy policjanci interweniowali w rodzinie, w której dochodziło do przemocy syna wobec rodziców. 37-letni agresor wyzywał ich, poniżał, szarpał i bił.

W niedzielę po godzinie 11 oficer dyżurny gołdapskiej komendy policji został poinformowany o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że 37-letni mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę. Agresor wyzywał, poniżał i obrażał rodziców, będących w podeszłym wieku. Funkcjonariusze ustalili, że syn miał też stosować przemoc fizyczną w stosunku do rodziców oraz grozić im pozbawieniem życia.

Interweniujący policjanci zatrzymali 37-latka, trafił on do policyjnej celi. Wdrożyli procedurę „niebieskiej karty”, aby monitorować sytuację w tej rodzinie.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad członkami rodziny. W tej sprawie mundurowi złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec gołdapianina policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie z pokrzywdzonymi. Mężczyzna otrzymał także zakaz kontaktowania się i zakaz zbliżania się do nich.

Pamiętajmy, że sprawcy znęcania się nie są bezkarni i muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Znęcanie się fizyczne i psychiczne nad osobą najbliższą to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

✍️ KPP w Gołdapi