30 lipca gołdapscy policjanci przeprowadzili dwie interwencje dotyczące agresywnych mężczyzn znęcających się nad swoimi rodzinami.

Do pierwszego zdarzenia zostali wezwani o godzinie 2 do jednej z miejscowości na terenie gminy Banie Mazurskie. Funkcjonariusze będący na miejscu ustalili, że 39-letni mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu, wszczął awanturę domową. Podczas kłótni agresor wyzywał, popychał i kopał po całym ciele swoją 35-letnią partnerkę. W wyniku ataku kobieta doznała licznych potłuczeń ciała oraz złamania palca lewej ręki.

W związku z przemocą domową policjanci interweniowali tego samego dnia około godziny 17:30 na terenie Gołdapi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 25-letni mężczyzna od jakiegoś czasu wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał swojej partnerce. Tym razem mężczyzna dopuścił się również przemocy fizycznej w stosunku do swojej 19-letniej partnerki. Uderzył ją w twarz oraz kopał po ciele.

Gołdapscy policjanci zatrzymali obu agresywnych mężczyzn. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie im zarzutów znęcania się nad partnerkami.

Następnie policjanci złożyli wnioski do prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Prokurator przychylił się do tych wniosków. Zobowiązał też 25-latka oraz 39-latka do opuszczenia ich miejsc zamieszkania, których mieszkali wspólnie ze swoimi partnerkami.

✍️ KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.