22 lipca kilka minut przed godziną 8 jedna z mieszkanek gminy Gołdap zgłosiła policji, że po powrocie do domu zauważyła uszkodzoną szybę w oknie. Co więcej, w firance, która leżała na podłodze, znajdował się przedmiot przypominający pocisk. Dyżurny gołdapskiej jednostki na miejsce natychmiast skierował policjantów prewencji oraz kryminalnych. Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że na oddalonej o 1,5km strzelnicy odbywały się strzelania. W związku z tym doszło do przestrzelenia szyby okiennej w domu jednorodzinnym. W momencie zdarzenia nie było nikogo w budynku. Mundurowi dotarli do właściciela strzelnicy i ustalili listę osób, które uczestniczyły w strzelaniu. Następnie śledczy pracujący nad tą sprawą przesłuchali świadków i wytypowali podejrzanego. Zebrany materiał dowodowy doprowadził do zatrzymania 41-letniego mężczyzny do wyjaśnienia sprawy.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli siedem jednostek broni i kilkadziesiąt sztuk amunicji. Ponadto w miejscu zamieszkania podejrzanego, w piwnicy policjanci znaleźli konopie indyjskie oraz zestaw urządzeń do uprawy roślin. Mężczyzna tłumaczył, że małą plantację konopi stworzył na własny użytek.

Zabezpieczone rośliny trafią na szczegółowe badania do laboratorium kryminalistycznego.

Za przestępstwo narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia mężczyźnie grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.