Policjanci ruchu drogowego przez cały weekend (14-16 lipca) prowadzili wzmożone kontrole pojazdów na drogach powiatu gołdapskiego. Kontrolowali trzeźwość kierujących, sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz dokonywali pomiaru prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Policjanci ujawnili 35 wykroczeń. W 34 przypadkach zdecydowali o zakończeniu kontroli drogowej nałożeniem mandatu karnego, natomiast jedna kontrola drogowa zakończyła się pouczeniem. W zdecydowanej większości kierujący dopuścili się przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

W niedzielę o godzinie 16:30 w Wilkasach policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Cyklista nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy na drodze, czym zwrócił na siebie uwagę. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym, powietrzu przez 46-latka. Nietrzeźwy rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych! Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, rowerzystów, jak i pieszych.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.