W niedzielę gołdapscy policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. Jeden zdecydował się na kierowanie pojazdem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny z prawie 4 promilami był sprawcą zdarzenia drogowego.

O godzinie 4:30 na ulicy Bocznej w Gołdapi zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudziło zachowanie kierującego volkswagenem passatem, który nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy. Policjanci nabrali podejrzenia, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Kontrola szybko potwierdziła te przypuszczenia. W organizmie 35-letniego obcokrajowca były ponad 2 promile alkoholu.

Przed godziną 17 oficer dyżurny gołdapskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym. Zgłaszająca poinformowała, że na jednym z parkingów w Gołdapi kierujący busem cofając uderzył w jej pojazd. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna może znajdować się pod działaniem alkoholu. Sprawca tego zdarzenia oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci po analizie nagrania z monitoringu w bardzo krótkim czasie wytypowali mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie. Kompletnie pijanego zastali w jego mieszkaniu. Badanie wykazało, że w organizmie 40-latka znajduje się blisko 4 promile alkoholu. Gołdapianin natychmiast został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.