Od czwartku do niedzieli gołdapscy policjanci prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach. W tym roku mimo dużego natężenia ruchu, długi czerwcowy weekend na drogach powiatu gołdapskiego był bezpieczny.

W czasie działań policjanci kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszali się kierujący, ale również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali też uwagę na inne wykroczenia. Funkcjonariusze zespołu ruchu drogowego w trakcie pełnionej służbie na drogach powiatu gołdapskiego ujawnili blisko 60 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego aż 50 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne kontrolowanych pojazdów z uwagi na niewłaściwy stan techniczny bądź brak aktualnych badań technicznych. Stróże prawa ujawnili jednego kierującego na podwójnym gazie.

W sobotę kilka minut przed godziną 6 na ulicy Malarskiej w Gołdapi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Sposób jazdy kierującego wzbudził w nich podejrzenie, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Przeczucie nie myliło mundurowych. Podczas kontroli od razu wyczuli od 54-latka zapach alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kierowca w wydychanym powietrzu ma go ponad 1,5 promila. Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

 

 

Tego samego dnia kilkanaście minut przed godziną 15 na trasie Wronki Wielkie - Gołdap doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 63-letni kierujący osobowym renault z przyczepką lekką zasłabł za kierownicą. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna zjechał na lewą stronę drogi i wjechał do przydrożnego rowu. 63-latek był trzeźwy i podróżował z 38-letnim pasażerem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci pouczyli kierującego, który we własnym zakresie zabezpieczył pojazd.

Ponadto podczas minionych wolnych dni policjanci prewencji odnotowali ponad 50 interwencji i ujawnili 25 wykroczeń porządkowych. W 10 przypadkach mundurowi zastosowali mandat karny, 12 osób pouczyli oraz skierowali trzy wnioski o ukaranie do sądu.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.