W pierwszych dniach czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi interweniowali w dwóch rodzinach, gdzie doszło do przemocy domowej.

4 czerwca po godzinie 20 policjanci otrzymali informację, że w jednej z rodzin na terenie gminy Gołdap może dochodzić do przemocy fizycznej. Mundurowi potwierdzili te przypuszczenia. Jak się okazało, 20-letni syn był agresywny w stosunku do 60-letniego ojca, z którym mieszka. Sprawca pod wpływem alkoholu demolował mieszkanie, wyzywał i groził ojcu.

Kolejne zgłoszenie gołdapscy funkcjonariusze otrzymali w nocy z poniedziałku na wtorek (5-6 czerwca). Tym razem zgłoszenie dotyczyło agresywnego zachowania 47-latka w stosunku do żony. Na miejscu policjanci potwierdzili agresywne zachowanie sprawcy interwencji. Mężczyzna wyzywał i poniżał 44-letnią kobietę oraz groził jej pozbawieniem życia.

W trakcie obu interwencji policjanci sporządzili niebieskie karty oraz wydali zakazy zbliżania się oprawców do pokrzywdzonych. W czasie obowiązywania zakazów będą regularnie sprawdzać, czy agresorzy stosują się do nich. W przypadku ich złamania, mężczyznom grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Takie uprawnienia daje mundurowym ustawa antyprzemocowa. Dzięki zakazowi zbliżania się do najbliższych oraz nakazowi natychmiastowego opuszczenia mieszkania policjanci mogą szybko odizolować osobę stosującą przemoc w rodzinie i zapewnić bezpieczeństwo osobie dotkniętej przemocą.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.