Do dyżurnego policji zadzwoniła dziś rano mieszkanka gminy Dubeninki, która poinformowała, że jej partner wyszedł z domu i chce targnąć się na swoje życie. Nie miała pojęcia, gdzie mógł się udać, ale gdzieś w kierunku jeziora Czarnego. Od tego telefonu zaczęły się dzisiejsze ćwiczenia dowódczo-sztabowe na terenie gminy Dubeninki oraz powiatu suwalskiego pod kryptonimem „Na tropie 2023”.

Do działań poszukiwawczych zadysponowano policję, straże: leśną, graniczną (w tym „czworonożnego funkcjonariusza”), pożarną, druhów z OSP, a także Mazurską Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą. Wszyscy stawili się o 8:00 na plaży w Pluszkiejmach. Po podzieleniu na trzyosobowe zespoły, ruszyły one poszukiwać mężczyzny. Do sprawnego przeprowadzenia działań wykorzystywana była androidowa aplikacja SIRON. Wspomaga ona prowadzenie poszukiwań. W ich trakcie niedaleko Pluszkiejm natrafiono na innego mężczyznę. Okazało się, że wraz kolegą i poszukiwanym pił on wcześniej alkohol. Gdy się rozstali, obaj panowie ruszyli gdzieś dalej kierunku miejscowości w województwie podlaskim. Ów mężczyzna potwierdził, poszukiwany miał zamiar targnięcia się na swoje życie. Na tym etapie służby z naszego terenu zakończyły ćwiczenia, a do akcji wkroczyły służby z Suwalszczyzny. Druga część ćwiczeń zakończyła się w Filipowie.

Dzisiejsze ćwiczenia były największymi w ostatnich miesiącach. Co więcej, rozgrywały się na terenie dwóch województw. Teraz przyszedł czas na ich analizę przez dowódców lokalnych służb.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.