Gołdapscy policjanci prowadzili dziś kolejne działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Mundurowi od wczesnych godzin porannych dążyli do skontrolowania maksymalnej liczby kierowców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane były szybko i skutecznie.

Mimo, iż działania te przeprowadzane są na naszych drogach często to okazuje się, że nadal nie brakuje osób decydujących się na jazdę „na dwóch gazach”. Dziś wśród 150 skontrolowanych kierujących policjanci ujawnili 48-latka, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Kontrola drogowa miała miejsce w Baniach Mazurskich. Badanie wykazało u kierowcy fiata ducato ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca tłumaczył policjantom, że alkohol spożywał dzień wcześniej i nie zdawał sobie sprawy z tego, że jeszcze znajduje się on w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że spalanie alkoholu zależy od wielu różnych czynników. Należy podchodzić z rezerwą do wszelkich własnych wyliczeń. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do stanu swojej trzeźwości, może przebadać się w Urzędzie Gminy w Baniach Mazurskich oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi, gdzie znajdują się samoobsługowe alkomaty.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi od wielu miesięcy cyklicznie przeprowadzają wzmożone działania kontrolne pn. „Trzeźwy poranek”. Głównym celem takich akcji jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także innych uczestników ruchu drogowego.