Nadmierna prędkość stanowi najczęstszą przyczynę zdarzeń drogowych. Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, gołdapscy policjanci cyklicznie przeprowadzają działania ph. „Prędkość”. Podczas piątkowej ogólnopolskiej akcji mundurowi ujawnili 40 kierujących, którzy dopuścili się przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Ponad 30 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi, natomiast w siedmiu przypadkach policjanci zastosowali pouczenie.

W ciągu kolejnych dwóch dni minionego weekendu policjanci zespołu ruchu drogowego ujawnili blisko 30 wykroczeń popełnionych przez użytkowników dróg. W efekcie podjętych działań policjanci nałożyli na kierujących 22 mandaty karne, w dwóch przypadkach zastosowali pouczenie oraz skierowali dwa wnioski o ukaranie do sądu.

Miniona sobota dla gołdapskich funkcjonariuszy była szczególnie pracowita. Patrole dbały o porządek i bezpieczeństwo podróżujących na drogach dojazdowych do Olecka, gdzie odbywał się 79 Rajd Polski. Tego dnia policjanci zatrzymali też nietrzeźwego rowerzystę. Mundurowi podjęli kontrolę drogową wobec 35-letniego cyklisty w Pluszkiejmach o godzinie 18:30. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Również w sobotę, po godzinie 20 w Dubeninkach gołdapscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 24-letni kierujący nie posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.