Zapadł wyrok w sprawie poparzenia małej dziewczynki w grudniu 2021 roku. Donosi o tym dziś dziennik „Fakt” na swojej stronie internetowej. Jak możemy przeczytać w artykule: „sąd w Suwałkach uznał, że matka nie zrobiła tego specjalnie i skazał ją na 4 lata więzienia (...) Jej partner został skazany na łączną karę 2 lat i 1 miesiąca pozbawienia wolności, miał jeszcze odrębną sprawę z powodu niepłacenia alimentów.”.

Cały artykuł dostępny jest tutaj.

6 grudnia 2021 roku OPS w Gołdapi otrzymał informacje, że w jednym z domów w Gołdapi jest dziecko, które może potrzebować pomocy. Pracownicy socjalni niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Zgłoszenie się potwierdziło. Zastali poparzoną małą dziewczynkę. Niezwłocznie powiadomili policję oraz pogotowie ratunkowe. Dziecko trafiło do szpitala. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie kilka dni wcześniej. Z nieznanych powodów opiekunowie nie udali się jednak z dzieckiem do lekarza.

Śledztwo w tej sprawie było prowadzone pod nadzorem oleckiej prokuratury.

Na temat rodziny, u której doszło do tego zdarzenia, do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi wcześniej nie wpływały żadne informacje, że może tam dziać się coś niedobrego. Pierwsza informacja wpłynęła dopiero 6 grudnia 2021r. i pracownicy socjalni natychmiast podjęli działania. Również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi nie miało żadnych zgłoszeń o nieprawidłowościach.