Pierwszą osobę poszukiwaną gołdapscy policjanci zatrzymali 7 maja o godzinie 9:00. Wtedy to patrolując park w centrum w Gołdapi funkcjonariusze zauważyli znanego z wcześniejszych interwencji mężczyznę. Mundurowi posiadali informację, że ma on zasądzony wyrok do odbycia kary pozbawienia wolności. Niezwłocznie zatrzymali 41-latka, który trafił do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia około godziny 11 policjanci w trakcie czynności służbowych pojechali sprawdzić adres zamieszkania poszukiwanego 36-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności. Okazało się, że tym razem mężczyzna przebywał w domu. Mundurowi zatrzymali 36-latka. Następnego dnia obaj poszukiwani mężczyźni zostali odwiezieni do aresztu śledczego, gdzie odbędą zasądzone kary.

8 maja kilka minut po godzinie 22 na listę osób zatrzymanych trafił 30-latek. Mężczyzna sam zwrócił na siebie uwagę mundurowych, ponieważ na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali go. Sprawdzili jego dane w systemie informatycznym i okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 30-latek miał jednak dużo więcej na sumieniu. Policjanci zauważyli nerwowe zachowanie zatrzymanego. Ich uwadze nie umknęło również to, że mężczyzna w ostatniej chwili przed zatrzymaniem odrzucił jakiś przedmiot. Funkcjonariusze szybko znaleźli pakunek, w którym znajdowało się pięć strunowych woreczków z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia gołdapscy kryminalni przeszukali mieszkanie zatrzymanego. W trakcie sprawdzania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli kolejne woreczki strunowe z zawartością białego proszku i suszu roślinnego oraz wagę. Zabezpieczone substancje zostaną poddane szczegółowej ekspertyzie. Za przestępstwo posiadania środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.