Ostatnie dni kwietnia i pierwsze maja zdaniem policjantów były bezpieczne. Funkcjonariusze odnotowali zwiększone natężenie ruchu pojazdów na drogach. W celu zapewnienia stanu bezpieczeństwa mundurowi już od piątku prowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny weekend - majówka 2023”.

W trakcie prowadzonej akcji policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących i porządek publiczny w powiecie gołdapskim. Funkcjonariusze zespołu ruchu drogowego ujawnili łącznie 79 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego aż 66 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W 67 przypadkach policjanci postanowili o zakończeniu kontroli mandatem karnym, w 10 przypadkach zastosowali pouczenie oraz skierowali dwa wnioski do sądu. Ponadto policjanci kontrolowali trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. W wyniku podjętych działań mundurowi zatrzymali dwa dowody rejestracyjne kontrolowanych aut z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Podczas minionego weekendu gołdapscy policjanci odnotowali też kilka niegroźnych kolizji, zatrzymali motocyklistę bez wymaganego uprawnienia do kierowania jednośladem oraz pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, 29 kwietnia około godziny 9:30. Policjanci zostali poinformowani o kolizji drogowej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 65z drogą wojewódzką nr 650. Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 35-letnia kierująca osobowym fordem jechała drogą wojewódzką numer 650 w kierunku centrum miasta. Kiedy dojechała do skrzyżowania z obwodnicą miasta, zatrzymała się zgodnie z dyspozycją znaku STOP. Wtedy to, jadący za nią 61-letni kierujący fiatem wjechał w tył jej pojazdu. Kierujący podróżowali sami i byli trzeźwi. Sprawca tego zdarzenia został przez policjantów pouczony.

W niedzielę, 30 kwietnia około godziny 2 oficer dyżurny gołdapskich policjantów otrzymał informację, że w Baniach Mazurskich kierujący audi uderzył w latarnię. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali tam 20-letniego nietrzeźwego mężczyznę, który przyznał się do kierowania autem i spowodowania zdarzenia. Mundurowi ustalili, że 20-latek podczas jazdy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w uliczną latarnię. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny i okazało się, że w jego organizmie znajduje się ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy sprawcy biały proszek, który został zabezpieczony do dalszych ekspertyz. Mundurowi ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

Podczas długiego majowego weekendu policjanci prewencji odnotowali 76 interwencji oraz wylegitymowali blisko 130 osób. Ujawnili 48 wykroczeń porządkowych. Za popełnione wykroczenia stróże prawa ukarali mandatami karnymi 30 osób, zastosowali pouczenie wobec 10 oraz skierowali 8 wniosków o ukaranie do sądu.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.