Oszuści nie próżnują i stosują nieustannie nowsze sposoby na zdobycie naszych pieniędzy. Kupując lub sprzedając przedmioty na różnych portalach aukcyjnych musimy być bardzo ostrożni. W ostatnim czasie do gołdapskich policjantów zgłosiły się dwie osoby, które przez nieuwagę i brak czujności zostały oszukane i straciły swoje oszczędności podczas zakupów.

Pierwszy ze zgłaszających zakupił na portalu internetowym sprzęt gastronomiczny, za który wpłacił ponad 4 tysiące złotych na wskazany przez sprzedającego rachunek bankowy. W ten sam sposób postąpił drugi ze zgłaszających. Na konto bankowe oszusta przelał 1500 złotych za zakupioną glebogryzarkę. Mężczyźni nie otrzymali zamówionych towarów, a kontakt ze sprzedającymi się urwał. Teraz sprawami tych oszustw zajmują się gołdapscy policjanci.

Funkcjonariusze apelują, aby podczas zakupów w internecie wykazać się dużą ostrożnością i ograniczonym zaufaniem. Przed dokonaniem zakupu przez sieć sprawdźmy wiarygodność sprzedającego. Pamiętajmy też, że zawsze mamy możliwość wyboru wysyłki, za którą zapłacimy przy odbiorze.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.