Policjanci gołdapskiej komendy zatrzymali dwóch poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

W środę o godzinie 17:40 do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi stawił się 23-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Był on zobowiązany do stawiennictwa w jednostce z uwagi na zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Był on jednak nieświadomy tego, że kilka dni wcześniej Sąd Rejonowy w Olecku wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego celem odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Poszukiwany został zatrzymany natychmiast po przekroczeniu progu jednostki.

Tego samego dnia kilka minut po godzinie 22 gołdapscy policjanci podczas patrolowania jednej z miejscowości na terenie gminy Banie Mazurskie zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji mężczyznę. Funkcjonariusze wiedzieli, że jest on poszukiwany. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdzili, że ma zasądzony wyrok odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo.

Poszukiwani trafili do policyjnego aresztu, a następnego dnia zostali odwiezieni do aresztu śledczego, gdzie odbędą zasądzone kary.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.