Oszuści nadal nie próżnują. Wykorzystują naszą niewiedzę oraz łatwowierność. Tym razem zadziałali pod przykrywką pracownika administracji.
3 kwietnia kilka minut po godzinie 13 taki fałszywy urzędnik zawitał do jednego z mieszkań na terenie gminy Gołdap. Na swoje ofiary wybrał starsze małżeństwo. Już na wstępie rozmowy oszust oświadczył, że działa z ramienia urzędu gminy. Dodał, że kontroluje wszystkie gospodarstwa domowe wnioskujące o dodatek węglowy w wysokości 3 tys. złotych. Poprosił starszych ludzi o przedstawienie faktur potwierdzających zakup opału. W dalszej rozmowie fałszywy pracownik administracji złożył ofertę zakupu drzewa z urzędu. Wykorzystując zainteresowanie starszych ludzi zaproponował im atrakcyjną cenę opału wraz z transportem. Mieszkańcy wsi postanowili zakupić drzewo i zapłacili oszustowi zaliczkę w kwocie kilkuset złotych. Po wizycie fałszywego urzędnika poszkodowany sam skontaktował się z pracownikami gminnego urzędu. Wówczas uzyskał informację, że żaden z pracowników nie wizytuje i nie kontroluje zakupów węgla oraz że nie dysponują żadnym opałem na sprzedaż. Wtedy 86-latek zdał sobie sprawę, że został oszukany.
Policja ostrzega! Jest to kolejna legenda przestępców, która ma na celu wyłudzenie danych osobowych oraz pozbawienie ofiar oszczędności ich życia.
Apelujemy do mieszkańców powiatu gołdapskiego, aby w podobnej sytuacji upewnili się, czy na pewno rozmawiają z pracownikiem urzędu, nie przekazywali mu żadnych pieniędzy, danych osobowych, numerów PIN czy haseł dostępu do bankowości elektronicznej oraz nie podpisywali żadnych dokumentów. Każdą próbę oszustwa należy zgłosić na policję.
KPP w Gołdapi
47-letnia kobieta będzie odpowiadać przed sądem za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Okoliczności całej sprawy są jednak nietypowe.
Dziś gołdapscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Na ponad pięciuset skontrolowanych, dwoje kierujących wcześniej spożywało alkohol.
Gołdapscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Ranny 81-latek został przewieziony do szpitala.
37-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi po tym, jak nie zastosował się do wydanego wobec niego zakazu zbliżania się do miejsca zamieszkania swojej żony.
Turyści złamali przepisy w strefie nadgranicznej, bo chcieli zobaczyć granicę zewnętrzną UE. Wybrali się w rejon jeziora Granicznego.
23-latka zbyt szybko pędziła samochodem po obwodnicy Gołdapi. Straciła prawo jazdy na trzy miesiące, do tego ukarana została wysokim mandatem.
W środę około godziny 11 w Baniach Mazurskich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy.
W środę na terenie Warmii i Mazur odbyły się wojewódzkie działania policyjne np. „Trzeźwość”. Na terenie powiatu gołdapskiego skontrolowano 735 kierujących.
4 maja około godziny 20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi interweniowali w jednej z rodzin na terenie gminy Banie Mazurskie w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej.
Do wypadku doszło dziś rano na drodze powiatowej 1815N w Skoczach. Kierujący Hyundaiem z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.
Ktoś podpalił dziś drzewo w parku w centrum Gołdapi. O tym akcie wandalizmu poinformował na facebooku burmistrz Konrad Kazaniecki.
W niedzielę około godziny 18 w Gołdapi na Osiedlu II policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Zwrócili na niego uwagę, ponieważ miał problem z utrzymaniem równowagi.
Mieszkaniec powiatu gołdapskiego był przekonany, że dzięki pomocy analityków zarobi dużą sumę pieniędzy inwestując w kryptowaluty. Niestety zamiast zarobić stracił 100 tysięcy złotych.
Wczoraj gołdapscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę.
Prokuratura Rejonowa w Olecku skierowała akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mieszkańcowi Gołdapi. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.