Oszuści nadal nie próżnują. Wykorzystują naszą niewiedzę oraz łatwowierność. Tym razem zadziałali pod przykrywką pracownika administracji.

3 kwietnia kilka minut po godzinie 13 taki fałszywy urzędnik zawitał do jednego z mieszkań na terenie gminy Gołdap. Na swoje ofiary wybrał starsze małżeństwo. Już na wstępie rozmowy oszust oświadczył, że działa z ramienia urzędu gminy. Dodał, że kontroluje wszystkie gospodarstwa domowe wnioskujące o dodatek węglowy w wysokości 3 tys. złotych. Poprosił starszych ludzi o przedstawienie faktur potwierdzających zakup opału. W dalszej rozmowie fałszywy pracownik administracji złożył ofertę zakupu drzewa z urzędu. Wykorzystując zainteresowanie starszych ludzi zaproponował im atrakcyjną cenę opału wraz z transportem. Mieszkańcy wsi postanowili zakupić drzewo i zapłacili oszustowi zaliczkę w kwocie kilkuset złotych. Po wizycie fałszywego urzędnika poszkodowany sam skontaktował się z pracownikami gminnego urzędu. Wówczas uzyskał informację, że żaden z pracowników nie wizytuje i nie kontroluje zakupów węgla oraz że nie dysponują żadnym opałem na sprzedaż. Wtedy 86-latek zdał sobie sprawę, że został oszukany.

Policja ostrzega! Jest to kolejna legenda przestępców, która ma na celu wyłudzenie danych osobowych oraz pozbawienie ofiar oszczędności ich życia.

Apelujemy do mieszkańców powiatu gołdapskiego, aby w podobnej sytuacji upewnili się, czy na pewno rozmawiają z pracownikiem urzędu, nie przekazywali mu żadnych pieniędzy, danych osobowych, numerów PIN czy haseł dostępu do bankowości elektronicznej oraz nie podpisywali żadnych dokumentów. Każdą próbę oszustwa należy zgłosić na policję.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.