W ciągu ostatnich trzech dni policjanci z gołdapskiej drogówki przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko 600 kierujących oraz ujawnili blisko 30 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym. Mundurowi w 24 przypadkach zdecydowali o zakończeniu kontroli drogowej poprzez nałożenie mandatu karnego, trzech uczestników ruchu drogowego zostało pouczonych, natomiast wobec jednej osoby sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Większość popełnionych wykroczeń dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Ponadto policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne pojazdów, które nie posiadały wymaganego badania technicznego lub wskazywały, że ich stan może zagrażać porządkowi lub bezpieczeństwo w drodze.

31 marca po godzinie 11 w Pogorzeli na drodze krajowej 65 patrol zatrzymał audi w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 14 km/h. Podczas kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie 27-latka. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad pół promila. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz o dalszym losie 27-latka zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia przed godziną 19 na ul. Żeromskiego w Gołdapi policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi, którym kierowała 43-letnia kobieta. W trakcie kontroli okazało się, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami. Niebawem sprawa trafi do sądu, który za lekceważące naruszenie prawa może wymierzyć karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Dodatkowo sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.