21 marca około godziny 10:45 na pl. Zwycięstwa w Gołdapi uwagę policjantów przykuł osobowy citroen. Kierowca tego auta nie korzystał w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi postanowili więc zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zareagował. Następnie zjechał na parking, gdzie swoimi niebezpiecznymi manewrami wystraszył znajdujacych się tam pieszych. Po wyjechaniu z parkingu kontynuował ucieczkę ulicami miasta, stwarzając realne niebezpieczeństwo w pobliżu przejścia dla pieszych przy jednej ze szkół podstawowych. Dodatkowo wyprzedzał inne pojazdy na kolejnych przejściach i skrzyżowaniach. W pościg natychmiast włączyły się inne policyjne załogi będące służbie.

Zdecydowana i skoordynowana reakcja mundurowych doprowadziła do zablokowani mu drogi i uniemożliwiła dalszą ucieczkę. Policjanci obezwładnili mężczyznę, który prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu. Pojazd został zabezpieczony, a w trakcie jego przeszukania funkcjonariusze znaleźli torebkę z żółtym proszkiem. Technik kryminalistyki zabezpieczył substancję do dalszych szczegółowych ekspertyz.

Długą listę popełnionych wykroczeń, której dopuścił się amator szybkiej jazdy podsumowali policjanci drogówki. Za wszystkie naruszenia 32-latek otrzymał mandaty karne na łączną sumę 10 tysięcy złotych, a na jego konto zapisanych zostanie 46 punktów karnych. Ponadto czeka go jeszcze sprawa karna za przestępstwo ucieczki przed pościgiem prowadzonym przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.