Znaczne spadki temperatur, szczególnie w nocy, stwarzają potencjalne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych czy nieporadnych życiowo. Zagrożenie utraty życia dotyczy również osób nietrzeźwych przebywających w nieogrzewanych pomieszczeniach, tudzież na zewnątrz.

16 lutego około godziny 16:00 czujna mieszkanka Gołdapi zadzwoniła na numer alarmowy i zgłosiła, że nietrzeźwy mężczyzna siedzi oparty o ścianę budynku przy  ulicy Słonecznej w Gołdapi. Była wyraźnie zmartwiona, ponieważ mężczyzna nie ruszał się, a na zewnątrz było chłodno. Na miejsce natychmiast udali się gołdapscy policjanci. We wskazanym miejscu zastali leżącego pijanego mężczyznę, który był lekko wychłodzony.

Na szczęście tym razem pomoc przyszła na czas. Nie jest wykluczone, że reakcja mieszkanki Gołdapi uratowała życie bezdomnego mężczyzny. Policjanci apelują, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych, które przebywają na zewnątrz. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!