Gołdapscy policjanci cyklicznie prowadzą działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Na podstawie zebranych informacji sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Często ujawniają osobę poszukiwaną w trakcie podjętych interwencji lub kontroli drogowych. W pierwsze dwa dni bieżącego tygodnia zatrzymano 5 poszukiwanych osób.

Pierwszego z poszukiwanych policjanci zatrzymali w poniedziałek we wczesnych godzinach rannych. Udali się pod adres zamieszkania poszukiwanego, gdzie według ich wiedzy miał przebywać. Na miejscu nie zastali mężczyzny. Drzwi mieszkania otworzył im kolega poszukiwanego. Policjanci wylegitymowali go, lecz wtedy okazało się, że 17-latek przebywający gościnnie w mieszkaniu również jest osobą poszukiwaną. Funkcjonariusze ustalili, że nastolatek przebywa na ucieczce z placówki wychowawczej. Zgodnie z dyspozycją Sądu Rejonowego w Wejcherowie, został on odwieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Augustowie.

Tego samego dnia o godzinie 13:30 na ulicy Mazurskiej w Gołdapi policjanci zatrzymali 38-letniego gołdapianina. Jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

Kolejni poszukiwani zostali zatrzymani wczoraj. Przed godziną 10 policjanci udali się do jednej z miejscowości na terenie gminy Dubeninki. Tam pod ustalonym adresem zamieszkania zastali poszukiwanego 53-latka. Mężczyzna miał zasądzoną karę pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W zakładzie karnym spędzi najbliższe 9 miesięcy.

O godzinie 11:35 w jednej z miejscowości gminy Gołdap policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 57-letniego mężczyznę. Sąd wydał wyrok skazujący go na karę blisko 2 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu.

Ostatni z poszukiwanych został zatrzymany tego samego dnia po godzinie 14 podczas interwencji domowej w jednym z mieszkań w Gołdapi. Pewna kobieta poprosiła policję o pomoc. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy partner wtargnął do mieszkania i wszczął awanturę. Policjanci natychmiast udali się na miejsce. Tam podczas legitymowania okazało się, że 43-letni awanturnik jest poszukiwany do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. Został ukarany przez sąd za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Następnie poszukiwany został odwieziony do aresztu śledczego.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!