W miniony piątek zarzut usiłowania kradzieży sklepowej usłyszał 48-letni gołdapianin. Po wybraniu towarów zamierzał opuścić sklep nie płacąc za nie.

Do zdarzenia doszło 28 grudnia ubiegłego roku w jednym z marketów w Gołdapi. Mężczyzna wypełnił wózek produktami o łącznej wartości blisko 1000 złotych. Następnie próbował opuścić sklep drzwiami wejściowymi korzystając z okazji, kiedy otworzą się podczas wejścia kolejnego klienta. Jego plan nie powiódł się, gdyż czujny pracownik sklepu szybko zauważył złodzieja. Odważnie ruszył za sprawcą, aby go ująć. Wówczas 48-latek porzucił wózek z zakupami i uciekł. Obsługa sklepu powiadomiła o tym zdarzeniu policjantów.

Policjanci z wydziału kryminalnego pracujący nad tą sprawą zabezpieczyli monitoring i bardzo szybko rozpoznali tożsamość złodzieja. Ustalili, gdzie przebywa podejrzany i go zatrzymali. W trakcie prowadzonych czynności procesowych mężczyzna usłyszał zarzuty. Przyznał się do winy. Teraz odpowie za przestępstwo usiłowania kradzieży, za co grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.