30 grudnia gołdapscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową. Awanturował się nietrzeźwy i agresywny 69-latek. Policję zaalarmował 15-letni syn oprawcy, który był świadkiem zdarzenia. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Agresor został natychmiast odseparowany od rodziny i przewieziony do policyjnego aresztu. Następnie policjanci skorzystali ze swoich ustawowych uprawnień i wydali wobec 69-letniego mężczyzny zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Policjanci poinformowali sprawcę przemocy o sankcjach karnych, jakie grożą za złamanie zakazu.

Andrzej M. zaledwie dzień po wydaniu zakazu nie zastosował się do wydanych poleceń. Po otrzymaniu takiej informacji od członków jego rodziny, policjanci niezwłocznie interweniowali i wyegzekwowali od niego zachowanie zgodne z prawem.

Przypominamy, że naruszenie nałożonego nakazu/zakazu skutkuje sankcjami karnymi określonymi w art. 66b Kodeksu wykroczeń tj. karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!