Na dwa miesiące sąd aresztował mężczyznę z Żytkiejm, który w ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez gołdapską policję po zawiadomieniu złożonym przez „łowców pedofilów”.

Przypomnijmy. W miniony czwartek na facebooku Fundacji „ECPU Polska” odbyła się transmisja na żywo z Żytkiejm, podczas której członkowie fundacji skonfrontowali się z dorosłym mieszkańcem tej wsi. Z rozmowy wynika, że miał on korespondować z „wirtualnymi dziećmi” - wabikami łowców pedofilów. Korespondencja ta miała mieć kontekst seksualny, mężczyzna miał też wysyłać materiały pornograficzne swojego autorstwa. Fundacja „ECPU Polska” na swoim facebooku podaje, że działa od lutego 2021 roku na terenie Polski, aktywnie demaskując osoby popełniające przestępstwa opisane w art. 200 Kodeksu karnego. Artykuł ten mówi o różnych formach seksualnego wykorzystywania małoletnich.

Jak informuje prokurator rejonowy w Olecku, mężczyźnie postawiono zarzuty z artykułu 200 §3 Kodeksu karnego.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Postępowanie jest jednak na początkowym etapie. Prokurator nie wyklucza dodatkowych zarzutów w przypadku ujawnienia nowych okoliczności. W trakcie prowadzonych czynności został zabezpieczony m.in. sprzęt komputerowy. Teraz zajmą się nim biegli. Zbadany przez specjalistów ma być też zatrzymany mężczyzna. To m.in. od dostępności biegłych zależy, kiedy zostanie sporządzony i przesłany do sądu akt oskarżenia.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.