Jak co roku w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu gołdapskiego zaangażowanych było kilkudziesięciu gołdapskich policjantów zarówno z pionu prewencji, jak i pionu kryminalnego. W czasie prowadzonych działań policjanci ruchu drogowego dbali o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach. Było spokojnie i bezpiecznie. Nie odnotowano żadnych wypadków drogowych oraz poważnych zdarzeń kryminalnych.

W okresie od 30 grudnia do 1 stycznia policjanci odnotowali kilkadziesiąt interwencji. Funkcjonariusze wylegitymowali ogółem 46 osób, ujawnili 9 wykroczeń porządkowych i zatrzymali 4 osoby.

Sylwester to także czas wytężonej pracy dla policjantów zespołu ruchu drogowego. Skontrolowali 63 uczestników ruchu drogowego, ujawniając przy tym 49 wykroczeń. Na 42 sprawców nałożyli mandaty karne, wobec 6 osób zastosowali pouczenia, natomiast w jednym przypadku o zakończeniu sprawy zadecyduje sąd. Wśród ukaranych mandatowo użytkowników dróg znalazło się 4 pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązku używania elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.

KPP w Gołdapi