18 listopada po godzinie 22 policjanci na ulicy Stadionowej zauważyli trzy unieruchomione pojazdy znajdujące się na całej szerokości drogi. Mundurowi przystąpili do kontroli drogowej celem wyjaśnienia przyczyny takiego zatrzymania.

W trakcie czynności ustalili, że 28-letni kierujący skodą zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Na zdarzenie najechały dwa inne pojazdy, którymi łącznie podróżowało 8 osób. Wszystkie te osoby pomogły kierującemu skodą w wyjechaniu z rowu poprzez wypchanie pojazdu. Jednak wtedy dwóch mężczyzn poczuło zapach alkoholu od 28-letniego kierującego skodą, więc bez zastanowienia odebrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Świadkowie nie zdążyli zadzwonić po patrol, bo właśnie w tym momencie na miejsce tego zdarzenia najechali gołdapscy policjanci. Przekazali mundurowym zatrzymane kluczyki od auta.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 28-latka. Urządzenie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy oraz zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!