W środę i czwartek gołdapscy policjanci bardzo aktywnie wzięli udział najpierw w krajowych, a następnie w wojewódzkich działaniach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zwracali szczególną uwagę na zachowania zarówno kierujących pojazdami wobec pieszych i rowerzystów, jak również na zachowania samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze podczas działań ujawnili łącznie 48 wykroczeń popełnionych przez kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa nie tylko reagowali sankcjami karnymi, ale również rozmawiali, informowali, zwracali uwagę na bezpieczeństwo tych najbardziej narażonych osób w ruchu drogowym. W trakcie prowadzonych działań policjanci nałożyli mandaty karne na 29 kierujących pojazdami, 4 rowerzystów oraz 8 pieszych. Ponadto funkcjonariusze zastosowali pouczenia wobec siedmiu sprawców wykroczeń.

Szczególnie teraz w porze jesiennej, gdy szybko zapada zmrok, apelujemy nie tylko do kierowców, ale również niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze. Przypominamy, że pieszych obowiązują zasady szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!