Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Gołdapi w wieku 30 i 20 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia 30-latka . Przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec gołdapian dozór.

Do zdarzenia doszło 23 lipca przy pl. Zwycięstwa. Około godziny 23:30 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 30-letni mężczyzna został pobity przez dwóch znajomych. Patrol po przybyciu na miejsce stwierdził, że wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Mężczyźni zaprzeczyli jednak, by do czegoś doszło. Nic nie zgłaszali funkcjonariuszom. Zostali przez nich poinformowani o trybie postępowania, gdyby zmienili zdanie. Policjanci wezwali na miejsce zajścia pogotowie ratunkowe, jeden z mężczyzn został przewieziony do szpitala.

30-letni mężczyzna po wyjściu ze szpitala złożył na policji zawiadomienie o przestępstwie. Kryminalni bezpośrednio po uzyskaniu niezbędnych informacji podjęli dynamiczne działania, które doprowadziły do zatrzymania sprawców pobicia i postawienia zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!