Wczoraj policjanci gołdapskiej drogówki prowadzili działania, podczas których zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców. Niestety, nie dla wszystkich zasada: „Piłeś? Nie jedź!” jest oczywista.

Około godziny 13 w Surminach na drodze wojewódzkiej 650 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Po badaniu okazało się, że siedzący za kierownicą 32-latek ma 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem. Za prowadzenie ciągnika w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W związku ze zbliżającym się wzmożonym czasem rolniczych prac polowych, policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Funkcjonariusze przypominają, że to właśnie podczas takich prac, a także przejazdu maszyn drogami, dochodzi do największej ilości wypadków. Należy pamiętać, aby sprzęt był sprawny technicznie, ładunek odpowiednio zabezpieczony, a osoba obsługująca pojazd bezwzględnie trzeźwa. Ponadto poprzedzajmy sygnałem dźwiękowym każdorazowe uruchomienie maszyny rolniczej i upewnijmy się, czy w otoczeniu nie przebywają dzieci.

Pamiętajmy, że prace polowe nie zwalniają rodziców z opieki nad najmłodszymi. Dzieci nie powinny pomagać w okolicznościach zagrażających ich zdrowiu lub życiu, nie powinny przebywać w odległości mniejszej niż 50 metrów od pracującej maszyny rolniczej. To od odpowiedzialności dorosłych osób zależy życie i zdrowie najmłodszych, dlatego też chrońmy je od nieszczęśliwych zdarzeń podczas prac w polu.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!