25 czerwca około godziny 13 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze gruntowej Kozaki-Suczki doszło do zderzenia pojazdów. Natychmiast na miejsce pojechał patrol drogówki. Policjanci wstępnie ustalili, że 55-letni kierujący dostawczym iveco zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka osobowym audi, którym podróżowała matka z córką.

Kierującej osobówką nic się nie stało, natomiast pasażerka pojazdu została przewieziona do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że sprawca zdarzenia drogowego znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, iż mieszkaniec powiatu gołdapskiego miał w organizmie 0,2 promila alkoholu. Kobieta jadąca audi była trzeźwa. Ponadto będący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że 55-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdami wydaną przez upragniony organ.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!