Policjanci gołdapskiej drogówki mają za sobą pracowity długi weekend. W trakcie prowadzonych działań pn. "Bezpieczny weekend - Boże Ciało” prowadzonych w okresie od 15 do 19 czerwca przeprowadzili blisko 100 kontroli pojazdów. Ujawnili 47 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Zatrzymali tez pijanych kierowców.

16 czerwca o godzinie 16:40 w Baniach Mazurskich patrol policji zauważył pojazd, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Mundurowi natychmiast zatrzymali auto. Jak się okazało 60-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego miał problemy z utrzymaniem równowagi zaraz po wyjściu z pojazdu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało u mężczyzny 2,5 promila alkoholu wydychanym powietrzu.

17 czerwca około godziny 11:30 we Wronach Wielkich policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego mazdą. Kiedy funkcjonariusze zbadali 55-letniego kierowcę to okazało się, że wydmuchał on blisko 0,3 promila.

Obaj mężczyźni stracili swoje prawa jazdy i odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie pojazdami w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi od 2,5 do 30 tys. zł. grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości (0,5 promila i więcej) grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, a także obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości od 5 do 60 tys. zł.

KPP w Gołdapi  

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!