Wczoraj około godziny 13 w Baniach Mazurskich policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem kawasaki. Policjanci ustalili, że 23-letni Piotr M. kierował nim nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy (mężczyzna posiadał je na inne kategorie). Materiały z tego zdarzenia wraz z wnioskiem o ukaranie trafią do sądu.

Tego samego dnia o godz. 16:46 w Pogorzeli funkcjonariusze skontrolowali kolejnego motocyklistę. 44-letni Paweł M. jechał hondą. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych również okazało się, że kierował on bez wymaganych uprawnień w postaci kategorii A w prawie jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Po nowelizacji taryfikatora mandatów karnych za prowadzenie pojazdu bez uprawnień na drodze publicznej, strefie zamieszkania lub strefie ruchu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie mniejszej niż 1500 złotych oraz obligatoryjnie orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują, aby w przypadku podjęcia decyzji o prowadzeniu określonego pojazdu sprawdzić, czy posiada się do tego wymagane przepisami uprawnienia.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!