Za nami drugi i zarazem ostatni dzień powiatowych ćwiczeń obronnych pod kryptonimem ”Granica - 2022”. Epizod ćwiczebny odbył się dziś w Puszczy Rominckiej na terenie gminy Dubeninki. Patrol Straży Granicznej zauważył ślady na pasie drogi granicznej, z których wynikało, że doszło do nielegalnego przekroczenia granicy. Policja i SG natychmiast przystąpiły do akcji poszukiwawczej i zatrzymania imigrantów. W między czasie w lesie pojawił się ogień, który musieli gasić strażacy. Poszukiwana była też zaginiona osoba w puszczy, chora na cukrzycę, która pilnie potrzebowała leków.

Po zakończeniu ćwiczeń uczestnicy przenieśli się pod wiatę myśliwską w Łobodach, gdzie nastąpiło oficjalne podsumowanie i zakończenie ćwiczeń.

W dwudniowych ćwiczeniach uczestniczyli: pracownicy Starostwa Powiatowego w Gołdapi oraz urzędów gmin wchodzących w skład powiatu, funkcjonariusze policji, straży miejskiej, leśnej i granicznej, strażacy z PSP w Gołdapi oraz druhowie z OSP, żołnierze WOT, funkcjonariusze Straży Leśnej, ratownicy pogotowia ratunkowego i członkowie GPR Anikar Mazury.
 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!