Od 29 kwietnia do 3 maja funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi prowadzili wzmożone prewencyjne działania pn. „Bezpieczny weekend - majówka”.

Podczas długiego weekendu patrole ruchu drogowego koncentrowały się przede wszystkim na eliminacji nietrzeźwych kierujących, a także na kontrolowaniu prędkości pojazdów na drogach. Efektem tych działań było zatrzymanie prawa jazdy 30-letniemu mężczyźnie, który w poniedziałkowy ranek zdecydował się na prowadzenie samochodu mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. W tej sprawie zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Kolejne zdarzanie miało miejsce w Jurkiszkach. Dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem jednośladu. Na miejscu policjanci zastali tylko świadka, który wskazał sprawcę zdarzenia. 33-latek zdążył już schować uszkodzony motorower. Policjanci pracujący na miejscu szybko ustalili wstępny przebieg i okoliczności wypadku. Następnie sam sprawca w rozmowie z mundurowymi przyznał się do kierowania motorem. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, gdyż kierujący w wyniku upadku doznał urazu głowy. Dodatkowo wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Z miejsca wypadku mężczyzna trafił do szpitala. Przeprowadzone tam wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało u 33-latka prawie półtora promila alkoholu w organizmie. W tej sprawie zostanie wszczęte dochodzenia i dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

W ramach przydzielonych zadań policjanci podczas codziennej służby w okresie majówki prewencyjnie mierzyli prędkość pojazdów na głównych szlakach komunikacyjnych w powiecie. W rezultacie przeprowadzonych 88 kontroli pojazdów mundurowi wystawili łącznie 62 mandaty karne, w zdecydowanej większości za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, ale tez za inne przewinienia jak niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Miniony weekend obfitował także w zwiększoną ilość podjętych interwencji. Policjanci prewencji wyjeżdżali prawie 70 razy. W konsekwencji podjętych działań zatrzymano 2 osoby. Jeden z mężczyzn trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy, a drugi został zatrzymany do wytrzeźwienia.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!