Do kradzieży z włamaniem do pojazdów ciężarowych na terenie powiatu gołdapskiego doszło na przełomie marca i kwietnia br. Pierwsze zdarzanie miało miejsce w Gołdapi na ul. Granicznej, gdzie sprawca włamał się do zbiornika zaparkowanego pojazdu ciężarowego, skąd ukradł 250 litrów oleju napędowego. Następnie w Baniach Mazurskich doszło do kolejnego włamania do ciężarówki i kradzieży 190 litrów paliwa. W obu tych sprawach policjanci przyjęli zawiadomienia o przestępstwie, przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ustalili i przesłuchali świadków.

W dalszej kolejności, po przeprowadzeniu czynności procesowych, kryminalni pracujący nad tą sprawą wstępnie wytypowali osobę podejrzaną. 8 kwietnia w konsekwencji podjętych działań został zatrzymany 29-letni mieszkaniec Gołdapi. Ustalenia kryminalnych okazały się trafne. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do sześciu czynów. Następnie podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli m.in. pojemniki oraz pompkę z oprzyrządowaniem, którą posługiwał się sprawca podczas kradzieży paliwa. Dodatkowo podczas kontroli osobistej przy podejrzanym znaleziono narkotyki.

Na obecnym etapie sprawy wartość strat oszacowano wstępnie na blisko osiem tysięcy złotych. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów wobec podejrzanego. Postanowieniem prokuratora wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!