Pracowity poniedziałkowy poranek mieli policjanci z drogówki w Gołdapi. Efektem było zatrzymanie trzech nietrzeźwych kierujących i dwóch praw jazdy.

O godzinie 6 w Baniach Mazurskich patrol zatrzymał do kontroli osobowego volkswagena. 37-letni kierowca jechał mając ponad 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dosłownie chwilę później uwagę mundurowych zwrócił kolejny kierowca, tym razem dostawczego volkswagena. Przeczucie policjantów okazało się trafne. Po zbadaniu 40-latka okazało się, że również on nie powinien wsiadać za kierownicę auta. Wydmuchał prawie 0,4 promila alkoholu. Obaj kierowcy stracili swoje prawa jazdy. Kolejny kierowca wpadł po godzinie 8 w Lisach. Podczas rozmowy z motorowerzystą policjanci poczuli od niego zapach alkoholu. 50-latek wydmuchał 0,3 promila alkoholu. Wszyscy kierowcy odpowiedzą za kierowanie po użyciu alkoholu. O ich losie zadecyduje sąd.

Za kierowanie pojazdami w stanie po użyciu alkoholu grozi każdemu od 2,5 do 30 tys. zł. grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!