Policjanci ruchu drogowego gołdapskiej komendy patrolowali wczoraj drogę wojewódzką nr 650. Około godziny 17:40 w Jeziorkach Wielkich zauważyli rowerzystę, który jechał bez tylnego światła. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. W trakcie rozmowy wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 34-latka okazało się, że ma on w organizmie prawie promil alkoholu. W świetle nowych przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, grozi mu mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Z początkiem roku w życie weszły nowe przepisy, które wprowadziły surowsze kary dla kierowców, w tym również dla rowerzystów. Za kierowaniu jednośladem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) grozi mandat w wysokości 1000 złotych, natomiast kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to minimum 2500 złotych.

Nietrzeźwi rowerzyści stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o trzeźwość i rozsadek na drodze, nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!