1500 złotych mandatu za przekroczenie prędkości to do tej pory najwyższy mandat, jaki przyszło nałożyć policjantom drogówki z Gołdapi. Po wejściu w życie 1 stycznia nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz Kodeksu wykroczeń znacząco wzrosły kwoty mandatów za wybrane wykroczenia.

Już 2 stycznia policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali do kontroli drogowej w Jabramowie kierowcę, który przekroczył prędkość o 56 km/h. Za to wykroczenie kierowca został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Kolejny kierowca wpadł w Regielach. Za przekroczenie prędkości o 26 km/h, według nowego taryfikatora został mu wręczony mandat w kwocie 400 złotych.

Policja w drodze mandatu może obecnie ukarać grzywną w wysokości do 5 tys. złotych, a sąd za wykroczenie ma prawo ukarać grzywną do 30 tys. złotych Większość grzywien, których wysokość zmieniła się w taryfikatorze, dotyczy wykroczeń w ruchu drogowym.

Za przekroczenie prędkości o ponad 71km/h policjant podczas kontroli drogowej, w myśl nowych przepisów ukarze kierowcę mandatem w wysokości 2500 złotych. Także za nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, grozi od nowego roku wysoki bo aż 1500 złotowy mandat. Z kolei spowodowanie kolizji to grzywna, której wysokość zależy od przyczyny, z jakiej doszło do zdarzenia i wysokość zaczyna się od 1000 złotych.

Zapoznajmy się z nowym taryfikatorem, ale przede wszystkim jedźmy ostrożnie.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!