W nocy z 20 na 21 grudnia gołdapscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin w gminie Dubeninki. Według zgłoszenia miało tam dochodzić do przemocy wobec kobiety i dzieci. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 44-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których ubliżał i groził rodzinie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W listopadzie ubiegłego roku weszła w życie tzw. ustawa antyprzemocowa. To dzięki niej gołdapscy policjanci nakazali agresorowi opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z rodziną. Wobec mężczyzny wydany został także zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Niestosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy lub jego ofiarą, nie bój się korzystać z pomocy. Zadzwoń na numer alarmowy 112 lub na infolinię Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska linia”: 800-120-002. Ta instytucja oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!