Na drogach niemal w całym kraju pogorszyły się warunki jazdy. Zła aura pogodowa dotarła również do naszego regionu. Jest ślisko, miejscami pada marznący deszcz. Dlatego jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie.

Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Przekonali się o tym wczoraj dwaj kierowcy autobusów, którzy stracili panowanie nad swoimi pojazdami.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 8 w gminie Dubeninki. Policjanci ustalili, że kierujący autobusem szkolnym jadąc od miejscowości Łoje w kierunku Dubeninek stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w ciężarówkę, która stała na poboczu. W autobusie podróżowało 12 dzieci, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kolejne zdarzenie miało było około godziny 14:30. Policjanci otrzymali zgłoszenie o autobusie, który w Wilkasach stał w poprzek drogi blokując ruch. Na miejscu ustalono, że kierujący widząc stan nawierzchni jezdni zatrzymał kierowany przez siebie pojazd. Na śliskiej drodze zsunął się on jednak na pobocze. W autokarze oprócz kierowcy nikogo nie było.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność, aby w trudnych, zimowych warunkach atmosferycznych wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!